Мовний асортимент: три мови в одній Бельгії

Працевлаштування українців часто зіштовхується з проблемою мовного питання, але в Бельгії це видно найяскравіше. Найперша проблема в тому, що знання міжнародної мови спілкування – англійської тут не дуже рятую. Але так майже у всіх країнах ЄС. Одначе не у всіх країнах світу є аж по три офіційні державні мови.

У Бельгії їх офіційно три державні мови: нідерландська, французька та німецька. Послуговування тою чи іншою визначається, здебільшого, географією:

На півночі, у Фландрії розмовляють нідерландською.

На півдні, у Валлонії, французькою.

Брюссель білінгвальний – тут і французька, і нідерландська.

У провінції Льєж на кордоні з Німеччиною розмовляють німецькою. Але це дуже маленька область, її можна не брати до уваги.

Залежно від того, де ви житимете і працюватимете, потрібно буде вивчити одну з трьох мов.

Англійська теж поширена, хоч і не так широко, як у деяких інших країнах Європи. Шанс на ній поспілкуватися є у Фландрії — наприклад, на вулиці можна спитати англійською, де автобусна зупинка, і тобі швидше за все дадуть відповідь. А ось у Валлонії немає – або говори французькою, або тебе не зрозуміють. Так що якщо знаєш лише англійську, краще їхати до Фландрії.

Приємною новиною для українських здобувачів є наявність безкоштовних мовних курсів для українців у Бельгії. А при університетах є безкоштовні мовні курси і для українських абітурієнтів.