Сієста і робочий графік Іспанії

Літо вже зовсім скоро і час поговорити про особливості робочого графіку в Іспанії. Робочий тиждень в Іспанії триває 40 годин, понаднормова робота оплачується за вищим тарифом і обов’язково зазначається під час підписання контракту. Також більшу зарплатню отримують працівники, які за контрактом працюють в нічну зміну: з 22:00 до 6:00 ранку. До слова, понаднормово в Іспанії можна працювати лише 80 годин на рік.

В Іспанії досить жарко, тумо в робочі дні є 2-3 годинна перерва на сієсту. Таким чином, досить часто робочий день в Іспанії триває з 9 ранку до 8 вечора.

У сучасних умовах сієста часто шкодить населенню, тому що не вистачає часу на свої особисті справи, зустрічі з друзями. Проте страждають від неї не лише місцеві жителі, а й туристи. Під час сієсти важко знайти відкритий магазин, музей, кінотеатр чи кафе. Слід зазначити, що у різних містах Іспанії сієста проходить по-різному. У таких великих містах, як Барселона, Мадрид та Салоу, післяобідній відпочинок практично не впливає на роботу закладів. Великий наплив туристів вносить свої корективи у режим роботи кафе та магазинів. У маленьких містах, наприклад, у Кадісі, Тарифі та Малазі, відсутність активності в пообідній час особливо помітна. У цей час на вулиці зазвичай ні душі, а сієста у них триває цілих 4 години. Музеї в Іспанії також закриваються на кілька годин, тому насолодитися культурними цінностями іспанських міст не вдасться. Аптеки, банки та обмінні пункти також закриті на час післяобіднього відпочинку. Цей факт особливо дратує туристів.

В Іспанії поганим тоном вважається дзвонити один одному під час сієсти, це стосується і ділових переговорів, і зустрічей. Державні службовці не виходять на тривалий відпочинок, оскільки офіси мають кондиціонери. Однак у деяких організаціях, якщо існує сієста, то після перерви вони не обслуговують клієнтів. Ті заклади, які працюють під час пообіднього відпочинку, мають перерву у вечірній час, приблизно після 4 години дня та до 8 години вечора.