Скільки вартує життя в Іспанії: житло

В минулому матеріалі ми розглядали розміри щомісячних винагород, на які можуть розраховувати українці в Іспанії. Але доходи варто порівнювати з потенційними витратами, для того, аби краще уявляти ситуацію. Тому час поговорити про те, скільки ж вартує комфортне життя в Іспанії. Почнемо з огляду квартирного питання.

Логіка вартості оренди житла в Іспанії не відрізняється від логіки оренди житла практично в будь-якій країні світу: чим ближче до столиці та центру, тим дорожче.

Мадрид: однокімнатну квартиру в центрі можна винайняти за 950 євро на місяць, у віддалених від центру районах цінник нижчий – 700 євро на місяць.

Барселона: однокімнатна квартира обійдеться у 900 євро на місяць, у віддалених районах міста – в 750 євро на місяць.

Цінник на однокімнатну квартиру в інших містах Іспанії стартує від 400 євро на місяць у спальних районах і доходить до 600 євро, якщо мова йде про центр.

Комунальні платежі не входять в вартість оренди, тому фактична вартість житла буде вищою. В залежності від сезону вартість комірного змінюється. Але в середньому можна виходити з таких цифр: велика квартира на 80 квадратних метрів обійдеться у 200 євро комірного на місяць. І ще один нюанс: у комунальні послуги в Іспанії окремо входять телекомунікаційні послуги, вартість яких сягає 50 євро на місяць.

В наступному матеріалі ми розглянемо ціни в Іспанії.