Робота в Бельгії: work-life balance

Наша компанія займається працевлаштуванням українців в країнах Європи. І ми помічаємо купу значних відмінностей у сприйнятті роботи українцями та європейцями. Найчастіше не співпадіння відбувається саме на рівні work-life balance, себто побудови такого стилю життя, який би гармонійно поєднував у собі роботу і приватне життя. Українці зазвичай ладні працювати більше і часто жертвують відпочинком, родиною заради роботи.

В Бельгії, де ми теж пропонуємо роботу українцям, ситуація кардинально інша. В цій країні на рівні закону закріплена необхідність тримати баланс життєвих інтересів. Так робочий день не може тривати більше 8 годи. Залишатися на роботі та працювати понаднормово – не прийнято, але коли понаднормова робота трапляється, то її тривалість чітко регламентована. Вона не може перевищувати 1 годину на добу і має. Оплачується понаднормова робота у подвійному розмірі, тому роботодавці завжди зацікавлені в тому, щоб працівник не виходив за межі робочого дня. 

Ще однією значною перевагою роботи в Бельгії є дотримання всіх прав робітників. В країні дуже розвинутий інститут профспілок, які суворо і невпинно спостерігають за дотриманням правил. Цікаво, що профспілки настільки зацікавлені в дотримання закону та налаштуванні гармонійних відносин на ринку праці, що допомагають навіть тим робітникам, які не платять членські внески.