Для роботодавця це тривожний дзвіночок, що кандидат безвідповідальний і не вміє планувати свій час. Найкраще приходити за 10 хвилин до початку – це дасть вам можливість освоїтися, озирнутися в офісі.
На співбесіді вкрай не рекомендується жувати, курити, метушитися чи крутити щось у руках. Перед співбесідою заздалегідь вимкніть мобільний телефон. Під час бесіди не варто фамільярничати з роботодавцем та надмірно дотепити. Не забувайте і про зовнішній вигляд.
На співбесіді потрібно ставити запитання, інакше роботодавець подумає, що ви не так вже й хочете зайняти цю позицію. Запитуйте, адже співбесіда – це двосторонній рух у спілкуванні між роботодавцем та кандидатом, при якому головна мета – дізнатися одне про одного якнайбільше. Найкраще заздалегідь складіть список питань, які вас цікавлять.
Постарайтеся не вносити в співбесіду негативні фарби, навіть якщо у вас дійсно був конфлікт із минулим роботодавцем, не варто це сильно афішувати, і тим більше висловлювати своє невдоволення.
Після закінчення співбесіди обов’язково треба подякувати за приділену увагу до вашої кандидатури. Це неодмінно залишить про вас приємне враження та додасть вам плюсів при виборі зі списку кандидатів. Не варто після співбесіди набридати щоденними дзвінками: “А Ви взяли мене на роботу?” Достатньо зателефонувати через кілька днів і поцікавитися результатом співбесіди.