Документи для відкриття рахунку в іспанському банку

Для відкриття рахунку в іспанському банку нерезидентам потрібно надати наступні документи:

  1. Чинний закордонний паспорт.
  2. Документ, що підтверджує вашу офіційну адресу проживання. Також можна надати копію внутрішнього паспорта: першу сторінку та прописку.
  3. Certificado de no residencia – заява про те, що ви є нерезидентом в Іспанії. Заповнюється у відділенні банку під час відкриття рахунку.
  4. Certificado de residencia fiscal — заява про те, в якій країні ви резидент. Заповнюється у відділенні банку під час відкриття рахунку.
  5. Документи, що підтверджують вашу діяльність. Тут можливі такі ситуації:

Ви працівник по найму: довідка з місця роботи про посаду і стаж, довідка про доходи за формою 2ПДФО за останній рік. Дуже бажано: витяг за останній рік з вашого банківського рахунку, куди вам нараховують зарплату.

Ви пенсіонер: пенсійне посвідчення, документ, що відображає рух грошових коштів за банківським рахунком, куди надходить ваша пенсія.

Ви домогосподарка, домогосподар: у цьому випадку рахунок краще відкривати на подружжя. Документи надаються на працюючу людину, який перераховуватиме гроші на рахунок.

Ви студент: ніякі додаткові документи не потрібні, але рекомендується вписати в рахунок як довірену особу (autorizado en cuenta) того, хто буде перераховувати вам гроші (наприклад, батьків).

Ви безробітний: довідка про реєстрацію на біржі праці, зверніть увагу, що вам треба буде чітко пояснити, звідки у вас кошти (спадщина, накопичення від попередньої трудової діяльності, продаж нерухомості тощо), надати відповідні документи, надати витяг з банку, де ви зберігайте гроші.

Дуже важливо: документи, що підтверджують рід діяльності, треба надавати в банк кожні рік-два, інакше ваш рахунок можуть заблокувати.