Мовне питання при працевлаштуванні в Бельгії

Перш ніж шукати роботу в Бельгії, слід врахувати особливості розподілу робочої сили в країні. Основна частина іноземців найчастіше шукає роботу на промисловості та в сільському господарстві. Однак, таку практику лише частково можна застосувати при працевлаштуванні в Бельгії. Річ у тому, що сільське господарство в Бельгії вирізняється високим рівнем механізації та технологічності. За рахунок чого у сфері сільського господарства зайнято лише 1,3% населення країни.

Чинники високотехнологічності також впливають і на затребуваність робочої сили на промисловості. Лише 20% населення Бельгії працює на промислових об’єктах. Тож левова частина людей працює в сфері обслуговування – 80%.

Відтак, логічно, що однією з вирішальних вимог при працевлаштуванні в Бельгії є знання мови. Однак подолати мовний бар’єр в Бельгії відносно легше, ніж в інших країнах світу. І справа тут в розмаїтті варіантів. Деякі роботодавці готові взяти на роботу людину, яка володіє англійською – мови світового спілкування буде достатньо.

Решта роботодавців виставляє вимоги щодо знання однієї з трьох офіційних мов країни: французької, німецької, нідерландської. В залежності від регіону кандидату на роботу може знадобитися знання певної мови: так на південному сході розмовляють німецькою, на півночі – нідерландською, на півдні – французькою