Nomina: зарплатний рахунок

Питання працевлаштування пов’язані також із питаннями нарахування, виплати та оподаткування заробітної плати. В цьому матеріали ми коротко розберемося з таким поняттям як Nomina і з’ясуємо, які податки сплачуються і Іспанії. 

Nomina – це ваш зарплатний рахунок, який відкривається в банку і одночасно це і зарплатна відомість, документ, який фіксує ваші доходи. Тому про всяк випадок ми радимо зберігати квитанції принаймні рік, адже в певних випадках вам знадобиться підтвердження рівня вашого доходу і тут без Nomina просто не обійтися. 

Рахунок Nomina можна відкрити у банку за наявності закордонного паспорту та документу, що підтверджує адресу проживання в Іспанії.

Зарахування на рахунок Nomina можуть бути двох видів: базового окладу і надбавок до окладу. 

Разом з нарахуванням відбувається і відрахування, котре здійснюється з метою сплати податків. Зверніть увагу, що в Іспанії в визначених межах можна обирати розмір податкових відрахувань. 

Внески на соціальне страхування працівників в Іспанії включають: внесок на непердбачувані витрати – 4,7%, внесок на навчання – 10%, внесок по безробіттю – 1,6%, відсоток від особистого доходу – від 2% до 15%.