Питання та відповіді: виїхати з твариною?

Домашні улюбленці – повноцінні члени родин, тож вони теж мають повне право евакуюватися з України. Тому на питання: «чи можна виїхати до Іспанії з собакою чи кішкою?» ми чітко відповідаємо: «безперечно, так».

Бажано, щоб у вашого домашнього улюбленця були оформлені відповідні документи (паспорт з відміткою про щеплення або відповідна довідка). Але навіть якщо чіпу немає і немає довідок, то перетнути кордон все ж можливо. Але після перетину кордону треба буде одразу ж знайти ветеринарну клініку та чіпувати тварину.

Якщо їхати до Іспанії ви будете через Польщу, то майте на увазі, що досить велика кількість ветеринарних клінік там надає послуги з чіпування тварин безкоштовно для українців. Деякі навіть забезпечують безкоштовним кормом та надають переноски.

Надалі в Іспанії вам треба буде знайти житло, де можна розміститися з твариною. Якщо швидко цього зробити ви не зможете, то домашнього улюбленця можна буде безкоштовно на певний час розмістити у притулку. Але записатися у цей притулок слід заздалегідь, тому продумуйте наперед логістику.

Притулки для домашніх тварин можна знайти в Google за запитом fundacion de ayuda animales + місто, в якому плануєте перебувати.