Резиденція в Іспанії з навчальної осілості

Нещодавно  було опубліковано Королівський Декрет, що вносить значні зміни до Регламенту Закону про іноземців. Майже всі зміни так чи інакше стосуються резиденцій з правом на роботу в Іспанії, спрощують процедуру отримання документів, знімають ряд обмежень, що діяли раніше. В тому числі в декреті з’явилося і таке поняття, як резиденція з навчальної осілості.

Це зовсім нова категорія, додана до списку резиденцій по осілості, що отримуються через особливі обставини. Резиденцію з навчальної осілості зможуть оформити іноземні громадяни, які перебувають у статусі нелегалів, здатні підтвердити термін безперервного проживання в Іспанії протягом щонайменше 2 років і готові пройти навчання або професійну підготовку з отриманням офіційного диплома або сертифіката. 

Якщо коротше, то резиденція з навчальної осілості підходить тим, хто готовий навчатися, щоб надалі працевлаштуватись за новою спеціальністю.

Резиденція навчальної осілості оформляється на 1 рік з можливістю одноразового продовження ще на 1 рік (якщо курс навчання займає більше часу). Після закінчення навчання та отримання сертифіката чи диплома необхідно розпочати пошук роботи. Як тільки роботу знайдено, можна вимагати модифікацію резиденції з навчальної осілості у звичайну резиденцію з правом на роботу.

Важливою умовою модифікації є розмір заробітної плати за трудовим контрактом: він повинен бути не нижчим за SMI (Salario Mínimo Interprofesional). У 2022 році SMI встановлено на рівні 1.000 € на місяць.