Резиденція з трудової осілості в Іспанії

Нещодавно  було опубліковано Королівський Декрет, що вносить значні зміни до Регламенту Закону про іноземців.

Модифікація законодавчої бази Іспанії проводиться у рамках загальноєвропейської директиви, спрямованої на стимулювання трудової міграції, спрощення процедури отримання посвідки на проживання з правом на роботу іноземними фахівцями, боротьбу з нелегальною міграцією та досягнення балансу на ринку праці. В тому числі зміни торкнулися і резиденції з трудової осілості.

Право на отримання резиденції з трудової осілості тепер мають іноземні громадяни, які перебувають в Іспанії в нелегальному статусі (що залишилися нелегально після закінчення терміну дії візи, або з тих чи інших причин втратили або не продовжили резиденцію, що раніше була, або власники червоних карт, яким відмовили і т.д.), здатні підтвердити час постійного та безперервного перебування в країні протягом 2 років та відпрацювали у цей період певний термін.

Раніше як документи, що підтверджують роботу в Іспанії, визнавалися виключно судові рішення та акти трудової інспекції. Сьогодні допускається подання будь-яких документів.

Якщо заявник працював за наймом, стаж його роботи повинен становити 30 годин на тиждень протягом мінімум 6 місяців або 15 годин на тиждень протягом мінімум 1 року. Якщо заявник працював як підприємиць, стаж повинен становити щонайменше 6 місяців безперервної роботи.