Робота для іноземних студентів в Іспанії

Працювати паралельно з навчанням – досить вигідно, адже вже на старті студенти отримують практичний досвід та запис в умовну трудову. Нещодавно в Іспанії змінилося законодавство, котре регламентує працевлаштування студентів, тому ми вирішили коротко проаналізувати основні пункти.

Віднині студенти можуть працювати в Іспанії по 30 годин на тиждень, це на противагу старій нормі, котра дозволяла працювати лише 20 годин. Працювати повний робочий день (близько 40 годин на тиждень) можна лише у період літніх канікул.

Що ж до права на роботу для іноземних студентів, то і тут з’явилися помітні пом’якшення. Якщо раніше студенти отримували вид на проживання з правом роботи лише через 3 роки, то відтепер документ та дозвіл на роботу можна отримати всього за рік.

Зауважимо, що трудові відносини між роботодавцем та іноземним студентом мають бути належним чином оформлені. Тому важливо, щоб претендент мав при собі наступні документи:

  • Закордонний паспорт;
  • Чинний ідентифікаційний номер іноземця, NIE (про нього можна прочитати тут);
  • Документ від навчального закладу, в якому б чітко вказувався навчальний графік, адже години роботи не повинні збігатися з годинами навчання;
  • Спеціальний бланк – заповнений та підписаний роботодавцем.