Як повернутися в Україну без закордонного паспорту?

Щойно почалася повномасштабна війна в Україні, надзвичайно велика кількість українців вирушили за кордон, в тому числі і до Іспанії. В деяких випадках люди не мали з собою належним чином оформлених документів, в тому числі і закордонного паспорту. І ось тепер у таких людей виникла проблема з перетином кордону.

Консульство України повідомляє, що для українців, котрі знаходяться в Іспанії і не мають закордонного паспорту створено новий документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Посвідчення видається особам старше 16 років задля повернення на територію України. Неповнолітні діти віком до 16 років вписуються у документи батьків (в посвідчення або ж в закордонний паспорт, якщо такий є в наявності).

Окрім посвідчення варто оформити і візи для перетину кордону тих країн, через які українець буде повертатися додому. Виключення становлять аеропорти Молдови, Румунії та Угорщини. Якщо українці планують повертатися додому прилітаючи в аеропорти цих країн, то додаткових віз  оформлювати не треба.

Посвідчення на повернення додому можна отримати в консульських установах. В Іспанії потрібно звернутися до Консульського відділу Посольства України в Мадриді, Генерального Консульства в Барселоні, або Консульства в Марбейї.