Затребувані спеціальності в Іспанії

Ринок праці Іспанії потребує фахівців різного направлення, однак є такі спеціальності і напрямки, за якими потреба в кваліфікованих робітниках є найбільшою.

ТОП найбільш затребуваних спеціальностей в Іспанії:

  1. Банківські працівники з вищою освітою;
  2. Медики загального профілю, терапевти;
  3. Спеціальності IT-індустрії, зокрема програмісти;
  4. Працівники фінансового сектору, зокрема бухгалтери;
  5. Працівники юридичного сектору, зокрема адвокати;
  6. Спеціалісти сільського господарства;
  7. Інженери;
  8. Технологи;
  9. Робітничі спеціальності;
  10. Робітники готельно-ресторанного бізнесу.

Аналізуючи добірку найзатребуваніших спеціальностей в Іспанії, слід зауважити, що перші 8 пунктів списку – це спеціалісти з вищою освітою. В переважній більшості таким працівникам, окрім фахових знань, потрібні також знання мови.

Такі працівники мають в Іспанії доволі високий середньорічний рівень доходу і вже за кілька років можуть заробити суму, достатню для купівлі власного житла.

Якщо ж сконцентруватися на останніх двох позиціях добірки, то тут знання мови не є настільки нагальною вимогу. Достатньо буде базового рівня володіння мовою, а в окремих випадках можуть найняти на роботу і іноземців, котрі не говорять іспанською.

Варто сказати і про особливості сезонного ринку праці. Сезонний ринок праці в Іспанії також досить розвинений, тимчасові вакансії особливо популярні серед іноземців.

Сезонні працівники, як правило, зайняті на місцевих господарствах та фермах. В основному вони займаються збиранням овочів, фруктів та ягід. Завдяки клімату, збирання врожаю відбувається не лише пізно влітку та восени, а триває цілий рік: навіть у грудні, січні чи лютому можна знайти вакансію в одному з регіонів країни.