Іспанія спрощує умови працевлаштування для іноземців

У попередньому нашому матеріалі ми вже коротко зачепили питання змін в трудовому законодавстві Іспанії і проаналізували нові умови працевлаштування для студентів. Нині розглянемо інші норми, котрі були прийняті іспанським урядом задля спрощення доступу іноземців до ринку праці.

Раніше, щоб отримати дозвіл на прийом на роботу іноземного фахівця, роботодавець повинен був розмістити вакансію і чекати протягом 30 днів, чи не знайдеться на неї відповідний претендент в Іспанії. Наразі цей термін скоротили до 8 днів.

Період продовження виду на проживання із правом на роботу збільшили з 2 до 4 років. Як для найманих працівників, так і для самозайнятих.

Спростилася процедура для іноземців, діти яких є громадянами Іспанії, і тепер батьки можуть оформити вид на проживання по осілості на цій підставі та влаштуватися на роботу.

З’явився новий тип осілості – з навчання. Навчання має бути за затребуваної на робочому ринку Іспанії спеціальності. Студенту потрібно запросити дозвіл та записатися на курси. Головна умова – прожити два роки в Іспанії.  Вид на проживання надається на 12 місяців з можливістю продовження, якщо навчання триває довше. Після закінчення навчання потрібно знайти роботу та подати заяву на вид на проживання із правом на роботу.