Пом’якшення міграційних правил в Іспанії

Влада Іспанії планує пом’якшення міграційних правил, відповідний проект реформ вже розглянув та схвалив уряд країни.

Причиною для спрощення міграційних процедур став дефіцит робочої сили у різних секторах економіки. Насамперед мова йде про брак робочої сили в сфері туризму та в сільському господарстві.

Іспанці мають змогу вирушати до інших країн Європейського Союзу та влаштовуватися на роботу з вищім рівнем заробітної плати. В той час як в самій Іспанії немає великої кількості бажаючих зайняти вакантні місця. Так і утворюється криза на ринку праці.

Задля її подолання іспанська влада і вирішила полегшити міграцію, тим самим залучивши в економіку більшу кількість робітників. Перш за все нова реформа стосуватиметься тих іноземців, котрі вже приїхали на територію Іспанії і перебувають там більше двох років, але не мають відповідних документів.

Таким іноземцям пропонується робота на законних підставах, можливість пройти навчання за спеціальностями, які є затребуваними і задіяними в секторах, де є кадровий голод.

З іншого боку, реформа надає можливості і для іноземних студентів, які теж отримають змогу працювати до 30 годин на тиждень під час навчального процесу.