Процедура підтвердження дипломів про вищу освіту в іспанії

Іспанський ринок праці потребує висококваліфікованих працівників, спеціалістів в тих областях, де наявність диплому про вищу освіту є обов’язковою. Українці, котрі мають такі дипломи та досвід роботи за фахом від 5 років, мають високі шанси на працевлаштування з гідним рівнем заробітної плати. Однак на шляху до мети є значний етап, котрий необхідно подолати – підтвердження диплому.

Кому можна не підтверджувати диплом про вищу освіту?

Перш ніж розпочинати процедуру підтвердження диплому, варто переконатися, що в цьому є необхідність. Частина дипломів українських вишів може бути омологованною, тобто українські дипломи прирівнюються до іспанських, визнаються ідентичними.

Найчастіше ідентичними визнаються дипломи в таких сферах як: медицина, архітектура, інженерія, юриспруденція, журналістика та бухгалтерський облік. Однак слід пам’ятати, що визнання диплому про вищу освіту ще не гарантує отримання роботи, адже наступним питанням буде знання іспанської.

Етапи підтвердження диплому в Іспанії:

У тому разі, коли виникає необхідність підтвердження диплому, слід дотримуватися певної послідовності кроків. При цьому слід знати, що підтверджується не конкретна спеціальність, а наявність диплому у певній галузі знань.

1. Подача заяви в міністерство освіти Іспанії

До заяви додаються паспорт, посвідка на проживання, апостильований диплом та сертифікат, котрий підтверджує знання іспанської мови.

2. Складання іспитів

Іспит за кожною спеціальністю буде комплексний, його складання проходитиме в певному державному виші Іспанії.

3. Повторне складання іспиту

Якщо з першого разу скласти іспит не вдалося, то можна подати нову заявку та спробувати свої сили знову.

Підводячи підсумок можна сказати, що процедура підтвердження диплому про вищу освіту в Іспанії є досить простою та прозорою, вартість послуги  складає 450 EUR і вона є доступною для більшості бажаючих. Єдиною суттєвою перепоною є необхідність оволодіння іспанською мовою. Однак мовне питання необхідно буде вирішувати практично кожному здобувачеві, який планує тривале перебування в Іспанії та кар’єрне зростання.