Відпустіть на свята додому: як поїхати в Україну та повернутися в Іспанію?

Від початку повномасштабної війни в Україні і до сьогодні дуже багато українок покинули свої домівки та рушили закордон, в тому числі і до Іспанії. В Україні залишилися їх чоловіки, батьки, родичі та знайомі. Ми з власного досвіду знаємо, що багато українок вже влаштували своє життя в Іспанії: знайшли житло та роботу, відправили дітей до школи.

Але це не означає, що їм не хочеться бодай на якийсь час приїхати в Україну та обійняти рідних. Водночас багатьох українок в Іспанії лякає перспектива втрати статусу тимчасового захисту чи інших проблем з законом.

Хочемо вас трохи заспокоїти. Дійсно певні складнощі є, але нині продовжується робота над відповідним законодавством ЄС. Однак вже зараз відомо, що на короткий час українки можуть покидати Іспанію та від’їжджати до України.

Короткі відвідини родичів в Україні не позначяться на юридичному статусі українок в Іспанії. Якщо ж є потреба поїхати в Україну на тривалий час, то і це закон не забороняє. Єдиний момент: якщо українка їде з Іспанії на тривалий час, то вона має знятися з реєстрації. При поверненні в Іспанію треба буде податися на отримання статусу тимчасового захисту повторно.

Ця обставина дещо обтяжує поїздки в Україну. Однак ми продовжуємо відстежувати зміни законодавства для вас. Щойно будуть новини, ми опублікуємо їх на нашому сайті.